В изпълнение на програмата на Сдружение Балканка за спасяване на Българските реки и на хората от убийственото въздействие на ВЕЦ-овете и другите бедствия и ведомства у нас, във връзка с поетия ангажимент да помагаме на структурите на МОСВ и БД и с мисията на сдружението за повишаване информираността на всички останали държавни органи с цел усъвършенстване на административния им капацитет за справяне с проблемите на околната среда и водите, рибарството и аквакултурите, риска от наводнения, пресушаването на питейни язовири и езера в национални паркове, изсичането на крайбрежна растителност, копането на речна баластра и т.н., и за избягване на нови наказателни процедури от ЕК, което вече е неизбежно:
Представям на Вашето внимание следния сигнал относно поредното беззаконие по река Въча.
Някой от любимите Ви горди, национално отговорни инвеститори е преградил реката с незаконен каменно-насипен бент в Защитена зона Река Въча-Тракия под зоркия взор на БДИБР. Можете да се убедите в това от следното видео:
https://www.facebook.com/951318001567265/videos/504008556811148/
Координатите на новия бент са:
42.073829, 24.500344
Мястото е където зауства Устинско дере в р. Въча. Стига се от с. Устина при Вила Устина, покрай селскостопанския двор на селотои право на надолу по Устинско дере към р. Въча
Просто не можем да не го коментираме това нещо!
То се дължи на абсолютното беззаконие, което въведе доктор Димов в МОСВ, всички БД и РИОСВ, откакто имахме нещастната участ да стане министър.
Абсолютно всеки "инвеститор" си прави каквото си иска абсолютно навсякъде!
Едновременно с това, например, БДДР се продължава целенасочено да се подиграва буквално със законите и собствените си ПУРБ и ПУРН, извивайки и усуквайки значението на думите в българския език до абсурдни нива, подиграва се и с нашите усилия, сякаш нарочно и за удоволствие.
БДЗБР от своя страна, като отиде най-после на проверка по Дивлянска и установи сечта на елши, тоест на приоритетно местообитание в ЗЗ Земен, информира Областния управител на Перник, че сякаш и там всичко било наред!
И понеже най-безгрижно се отнасяте към непрекъснато показваните от нас и от други риболовни сдружения проблеми, Ви информирам официално, че както я карате, някой ден в язовир Пчелина хората, които все още се къпят в него, ще започнат да се самоепилират автоматично! А там се мотаят и деца около язовира, ако не Ви е известно...
Що се отнася до конкретния проблем с тоя нов незаконен бент, той се поражда от чувството на абсолютна безнаказаност у "инвеститорите", което всички Вие безогледно поощрявате непрекъснато!
Тоест, вината не е толкова и само на БДИБР, защото Рибата Се Е Вмирисала Откъм Главата и вече смърди, та се не трае!
Ето защо се обръщаме към г-жа Ивелина Василева със следната молба:
Уважаема госпожо Василева,
Както знаете, нашите отношения през годините са имали своите приливи и отливи и вече разбираме какво сме загубили /въпреки че винаги сме защитавали справедливи каузи с променлив успех/, ОБАЧЕ това, което се случва в структурите на МОСВ напоследък, Не Може Да Продължава Повече!
Сменете Го тоя министър най-после, иначе ще вложим целия си авторитет в риболовните среди и ще направим на нищо остътъците от авторитет на подкрепящите Го партии! Такова тежко недоразумение никога досега не е киснало начело на МОСВ!
На всичко отгоре, в целите, за които беше назначен и беше поел "ангажименти", Тоя не постигна нищо повече от едно Голямо Нищо, защото е абсурдно некомпетентен. Вследствие на това, рейтингът на структурите на МОСВ е минус 20 по десетобалната система и абсолютно не ни е ясно какъв стимул имат свестните служители за да вършат каквото и да било! Има се предвид тези свестни служители, които Той все още не е уволнил, защото бая народ даде фира, а останалите вече не смеят да гъкнат.
Е, най-стария стимул сигурно го имат началниците, то си личи по действията, особено на БДДР!
Надяваме се по тоя доклад БДИБР да отиде и да хване престъпника!
Този доклад е извънреден, поради извънредни обстоятелства.
Предстои много интересен доклад за проверката на БДЗБР по Дивлянска, включително и сигнал пак до прокуратурата за съучастие на БДЗБР и РИОСВ Перник в престъпление по 278в от НК, за Розов Кладенец, за лингвистичните мъки на БДДР и т.н. Ще Ви бъде представен в следващите дни.
Предварително благодаря за разбирането и съдействието на всички!
С попресъхнало уважение,
Сдружение Балканка, гр.София